Witaj na Liga.OnlyF1.pl Dzisiaj jest: 19/07/2018 23:07
Login:
Hasło:


Trzeba iść z duchem czasu?

Kilka dni temu informowaliśmy, że właściciele Liga Only F1 prowadzą rozmowy z pierwszymi sponsorami. Być może już niedługo czeka nas wielki powrót.

Choć to tylko przypuszczenia i domysły dziennikarzy kwestią sporną która rozdziela właścicieli jest która gra powinna zostać wykorzystana do planowanej rozgrywki. Jedni mówią, że stary ale "jary" rFactor z 2005 roku jest najlepszym wyborem, z drugiej strony słychać głosy które mowią jednoznacznie: powrót do jedynki jest wykluczony, trzeba patrzeć w przyszłość

Warto przypomnieć, że rFactor składa się z serii modułów. Część z nich dostępna jest w podstawowej wersji, inne mogą być dodawane bezpośrednio przez graczy (np. po ściągnięciu z oficjalnej strony). Jest to też świetne pole do popisu dla autorów różnorakich modyfikacji. Co ciekawe, można również zmieniać gotowe elementy, jak na przykład przebieg przygotowanej przez producentów kariery. Podstawowy element opisywanej ścigałki to „SR Grand Prix”, czyli wyścigi pojazdów reprezentujących wiele różnych klas, rozgrywane na odcinkach asfaltowych. Warto przy tym dodać, iż gracz ma spory wpływ na przebieg samego wyścigu. Jeszcze przed jego rozpoczęciem można wybrać jedną z kilku dostępnych klas czy też ustalić poziom sztucznej inteligencji komputerowych przeciwników. Oprócz rozbudowanego trybu single player przygotowano również tryb dla miłośników potyczek sieciowych.

Swoje najlepsze lata ma już za sobą, jednak nadal łączy całe rzesze fanów, a w Polsce swoje 5 minut miał on szczególnie w czasach Roberta Kubica.

Jednak czasy się zmieniają, to już przeszło 7 rok bez Roberta Kubicy w Formule 1. Swojej kontynuacji doczekał się również rFactor.

W rFactor 2 w stosunku do poprzednika twórcy postanowili poprawić i unowocześnić wiele elementów związanych z samym rozgrywaniem zawodów. Zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i multiplayerze pojawiły się dodatkowe opcje modyfikujące warunki atmosferyczne. Przed wyjazdem na tor użytkownicy sami decydują, czy chcą ścigać się przy słonecznej pogodzie, w deszczu, czy też zostać zaskoczonym obfitą ulewą w trakcie wyścigu. Zaimplementowany system dynamicznych warunków atmosferycznych powoduje, iż walka jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna i zaskakująca, jeśli chodzi o końcowe rezultaty. Oprócz tego studio ulepszyło fizykę kolizji między obiektami, która dotyczy nie tylko wypadków samochodowych, ale również uderzeń w pojedyncze pachołki, opony, znaki i banery reklamowe.

Kwestią sporną pozostają jednak finanse które znacznie nas ograniczają, jednak należy pamiętać, że zawsze jest jakieś wyjście. Czas pokaże a my odliczamy kolejne godziny do następnego Grand Prix w naszej lidze.

źrodło: Gry-Online

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Copyright © 2013-2015 Portal Liga.OnlyF1.pl All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. Framework by ROGSOFT
Kopiowanie tresci zabronione. Unikalnych Wizyt: 363408